A MOFÉM Horgászegyesület Honlapja
Tevékenységek
Az Egyesület gazdálkodása
1. Gazdálkodási alappillérek és stratégiák - Az Egyesület nonprofit szervezet. - Az Egyesület közcélú feladatokat ellátó társadalmi szervezetként tárgyi adómentes tevékenységet végez. - Az Egyesület rendelkezik a régióban a legjelentősebb vízterülettel. - Kezdettől fogva a legalacsonyabb tag- és területi jegyárakért nyújt szolgáltatásokat tagságának; gyermek, ifi, nyugdíjas tagjainak külön kedvezményeket biztosít. - Bevételi forrásai: tagdíj, területi jegy árusítás, szja 1%, pályázati bevételek, bankkamat. - Kiadások: halgazdálkodás, környezetvédelem, működési költség, tagsági díj, adók (állami jegy, alhaszonbérlet), ingatlan fenntartás, megbízási díj, útiköltség. - A gazdálkodás a küldöttgyűlés által jóváhagyott költségvetési terv szerint történik, amelyet a FB negyedévente ellenőriz. - Az Egyesület megtakarításai havária elhárítást, a vizek megtartását szolgálják.
2. Az Egyesület halgazdálkodása A 23,7 ha vízterület halasítása képezi az éves költségvetés legnagyobb kiadási tételét. Az éves telepítések a törvényes előírások és szakhatóság által jóváhagyott 15 éves terv szerint, ősszel és tavasszal történnek. A telepített fajok és korosztályok: Ponty kettő és háromnyaras (P2, P3), compó, vegyes fehér hal, alkalmanként egynyaras csuka és süllő. A telepítés intenzívnek minősül (200 kg/ha felett).
A vizeink becsült természetes halhústermő képessége évente: Lajta Jobb-parti Csatorna 50-60 kg/ha, 290-350 kg összesen Feketeerdői holtág 40-50 kg/ha, 400-500 kg összesen Halászi 2 kavicsbányató 20-25 kg/ha, 50-60 kg összesen Dunakiliti kavicsbányató 20-25 kg/ha, 10-15 kg összesen Vártó és a Malomág 40-50 kg/ha, 25-30 kg összesen Mindösszesen 23,7 ha-on 780-960 kg/év
A halgazdálkodás lényeges eleme a halegészségügyi felügyelet, vízminőség vizsgálat, a megbízható forrásból történő halvásárlás, a fogási előírások és tilalmak betartása, ellenőrzése. Az intenzív telepítésnek megfelelően a fogások is kielégítőek, a telepítések 85-90%-át zsákmányolja a tagság.
3. Az Egyesület kapcsolatrendszere 1. Megalakulása óta tagja a Sporthorgászok Győr-Moson-Sopron Megyei Szövetségének. 2. 2011-től tagja a Mosonmagyaróvári Civil Szövetségnek. 4. 1995 óta a Lajta Jobb-parti Csatorna környezeti értékeinek megóvásáért és fenntartásáért együttműködik a Mosonmagyaróvári Vízi Társulattal. |
|